Nordpeis – Solidne norweskie kominki akumulacyjne

nordpeis kominki norweskie

Norweski design na dobre zagościł we współczesnych wnętrzach, nie inaczej jest również z kominkami. Przedstawiamy firmę Nordpeis, która zajmuje się produkcją nowoczesnych i wydajnych kominków akumulacyjnych, które doskonale wpasują się w każdą stylistykę wnętrza, a przy tym dostarczą upragnionego ciepła, tak cennego w chłodne, zimowe wieczory.

Z kominkami Nordpeis powinien zapoznać się każdy, kto myśli o wprowadzeniu ciepła i pięknego designu do swojego wnętrza. Kominki te łączą nowoczesną technologię ze skandynawską tradycją produkcji solidnych urządzeń grzewczych. Niewątpliwą zaletą jest to, że obudowy kominków można dowolnie przemalowywać, a na dodatek można wybierać spośród kominków narożnych i ze ścianą prostą.

Poznaj norweskie kominki Nordpeis

Firma Nordpeis (wcześniej: Northstar) może pochwalić się ponad 30-letnią historią. Firma od początku stawia przede wszystkim na wykorzystywanie norweskich rozwiązań przy produkcji nowoczesnych kominków akumulacyjnych. W ofercie znaleźć więc można zarówno designerskie kominki z betonu kompozytowego z marmurowymi elementami dekoracyjnymi, piece i wkłady żeliwne, a nawet systemy ścian ogniotrwałych. Jest najczęściej kupowaną marką kominków na rynku norweskim, ponadto produkty można znaleźć również w Szwecji, Danii, Finlandii, Niemczech, Austrii, Belgii, Łotwie i w Stanach Zjednoczonych. To, co je wyróżnia, to przede wszystkim wysoka jakość, nowoczesne technologie oraz ponadczasowe wzornictwo.

stockholm-wysoki-nordpeis

Kominki akumulacyjne Nordpeis spełniają europejskie standardy bezpieczeństwa i emisji zanieczyszczeń. Badania techniczne odbywają się pod ścisłą kontrolą Departamentu Techniki Cieplnej Rządu Norwegii SINTEF, dzięki czemu spełniają nawet najsurowsze wymagania w zakresie czystego spalania. Wkłady kominkowe i piece mają długoletnie gwarancje: 10 lub 7 lat na stałe części korpusu paleniska.

Niesamowity beton kompozytowy

Największą zaletą kominków Nordpeis jest materiał, z jakiego produkuje się obudowy, a mianowicie beton kompozytowy. Materiał ten po nagrzaniu akumuluje i oddaje ciepło praktycznie tak samo jak piece kaflowe, dzięki czemu szybko można nagrzać pomieszczenie i cieszyć się ciepłem przez dłuższy czas. Beton kompozytowy charakteryzuje się rozproszonym włóknem, co pozwala uniknąć rys i pęknięć skurczowych oraz wyraźnie poprawia właściwości mechaniczne i termiczne.

akropolis nordpeis

Obudowy kominkowe z betonu kompozytowego można malować na dowolne kolory za pomocą farb do wnętrz, dodatkowo w najnowszej kolekcji Nordpeis można znaleźć kominki z obudowami woskowanymi (nie można ich malować), które mają niezwykle elegancki kolor grafitowy. Co ważne, sam kominek można doposażyć w dodatkową nadstawkę, która zwiększy jego wydajność cieplną.

Efektywne i czyste spalanie

Wszystkie wkłady kominkowe Nordpeis mają zastosowany podwójny system spalania wypalający szkodliwe gazy i pył z dymu, ponadto zużycie drewna jest także o wiele mniejsze w porównaniu do kominków bez wtórnego systemu spalania. Niektóre modele mają możliwość doprowadzenia 100% powietrza zewnętrznego do komory paleniska. Każdy kominek ma system czystej szyby, dzięki czemu jest ona niemal idealnie czysta podczas spalania, a na pewno wymaga rzadszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą kominków akumulacyjnych Nordpeis w sklepie Kominki Rudny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *