Piecyki Cadel – ekologiczne i wydajne ogrzewanie

cadel-pellet

Ogrzewanie peletem to sposób na ekologiczne i ekonomiczne spalanie, co jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego opału. Żeby jednak osiągnąć pożądaną wydajność, należy dobrać odpowiedni kocioł. Odpowiedzią są piecyki na palet Cadel, które mogą się pochwalić odzyskiem ciepła na poziomie 90%.

Zalety ogrzewania w domu peletem omawialiśmy w poprzednim artykule. W tym tekście skupimy się na firmie Cadel, która oferuje piece z zamkniętą komorą spalania, co oznacza większe bezpieczeństwo użytkowania, lepsze osiągi i mniejsze zanieczyszczenie. Piecyki i wkłady Cadel wykonane są w technologii Cubed i mogą pochwalić się jednym z najniższych poziomów emisji spalin na rynku!

Piece Cadel

Firma Cadel wprowadziła na rynek kominków nowoczesne piece na pelet, które charakteryzują się wysoką wydajnością przy jednoczesnym niskim zużycia. Historia zaczęła się w 1949 roku od Umberto Cadel, który swoją wiedzę przekazywał następnym pokoleniom. Od początku firma stawiała na innowacje, prezentując produkty o ciekawym designie i najnowocześniejszej technologii. Dzisiaj Cadel jest jednym z przodujących producentów pieców na pelet oferującym ekologiczne, ekonomiczne i zaawansowane technologicznie, a przy tym proste w obsłudze, urządzenia do efektywnego ogrzewania domu.

Piecyk na pelet Kriss3 Air 7,0 kW biały - Cadel
Zobacz w sklepie: Piecyk na pelet Kriss3 Air 7,0 kW biały – Cadel

Zamknięta komora spalania

Atutem pieców Cadel jest szczelna komora spalania, dzięki której zwiększa się bezpieczeństwo, wydajność, a zmniejszają koszty ogrzewania. Wszystko dzięki temu, że powietrze dostaje się do komory specjalnym przyłączem. Konkretnie to potrzebne jest tylko jedno miejsce w kominku, które można podłączyć do powietrza z zewnątrz budynku lub innego pomieszczenia. Wówczas nie jest potrzebny dodatkowy wlot, który może spowodować ochładzanie pomieszczenia.

AIR – nadmuch za pomocą wentylatora

Niektóre wersje piecyków wyposażone są w nadmuch na pomieszczenie za pomocą wentylatora, dzięki czemu idealnie ogrzewają pomieszczenia, w których się znajdują. Modele z serii AIR nadają się idealnie do średnich i małych pomieszczeń. Co istotne, piece Cadel AIR są automatyczne, więc same się rozpalają i gaszą, co poprawia komfort użytkowania, a także bezpieczeństwo. Ich zadaniem jest utrzymywanie optymalnej temperatury, odpowiedniej dla domowników, a jednocześnie oszczędzanie paliwa dzięki funkcji Auto-ECO.

Maksymalne bezpieczeństwo

Piece Cadel są proste i bezpieczne. Wylot spalin jest zmniejszony, dzięki czemu mniej spalin dostaje się do pomieszczenia, ponadto dym wyprowadzany jest przez specjalny wentylator, który jest odporny na działanie wysokich temperatur. Wszystkie modele pieców Cadel wyposażone zostały w system zabezpieczający przed zapłonem gazu drzewnego w komorze spalania, ponadto modele oznaczone cyfrą „3” wyposażone zostały w przełącznik bezpieczeństwa, który wyłącza piec automatycznie przy otwarciu drzwi.

Piecyk na pelet Cloe3 Air blacha 6,5 kW biały - Cadel
Zobacz w sklepie: Piecyk na pelet Cloe3 Air blacha 6,5 kW biały – Cadel

Standardowe wyposażenie

Standardowe wyposażenie piecyków na pelet Cadel obejmuje z reguły tygodniowy programator, komorę spalania wyłożoną jasnym materiałem żaroodpornym, przyłącze świeżego powietrza z zewnątrz fi 40, system czystej szyby i zbiornik na pelet. Szczegóły wyposażenia i ewentualne dodatkowe akcesoria należy uzgodnić ze sprzedawcą.

Niskie koszty ogrzewania

Według prowadzonych statystyk od 2007 roku przez firmę Cadel koszty ogrzewania są bardzo niskie. Wystarczą około 2 tony peletu (ok. 1800 zł), aby ogrzać dom o powierzchni 100 mkw. przez całą zimę w typowo polskich warunkach.

Średnie koszty ogrzewania urządzeniami Cadel przedstawiają się następująco:

100 mkw. – 2 tony peletu ok. 1800 zł
150 mkw. – 3 tony peletu ok. 2700 zł
200 mkw. – 4 tony peletu ok. 3600 zł
… należy więc przyjąć, że za każde dodatkowe 50 mkw. koszty wzrastają o 900 zł.

Jeśli masz pytania o piece Cadel, zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji i z chęcią doradzimy najlepszy wybór!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *